Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i dermatochirugia

Więcej
Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Chirurgia dziecięca

Więcej

Zamykanie naczynek Wawer – skuteczne usuwanie pajączków naczyniowych

Zamykanie naczynek z wykorzystaniem radiochirurgii to skuteczna i wygodna metoda, umożliwiająca usunięcie poszerzeń żylnych na twarzy i ciele. Zabieg może myć wykonywany bezpośrednio w gabinecie lekarskim, a okres rekonwalescencji jest krótki i komfortowy. Zabieg nie wymaga znieczulenia, stosowany jest jednak żel zapewniający przyjemne chłodzenie lub znieczulenie nasiękowe.

Zamykanie naczyń

Zabieg usuwania tzw. pajączków

Przyczyną rozszerzania naczynek są najczęściej uwarunkowania genetyczne. Wpływ na pojawianie się tzw. pajączków mają również choroby, takie jak nadciśnienie tętnicze, a także zaburzenia układu hormonalnego i układu krążenia. Radiochirurgia wychodzi  naprzeciw problemom z pękającymi naczynkami i wynikającymi z tego kompleksami. Technologia powala w łatwy i bezbolesny sposób przywrócić skórze piękny wygląd i równomierny koloryt. Oprócz usunięcia tzw. pajączków, skóra jest wygładzona, znikają drobne zmarszczki.

Bezpośrednio po zabiegu w miejscu wystawionym na energię o wysokiej częstotliwości może pojawić się delikatny obrzęk i zaczerwienienie, które powinno ustąpić po kilku dniach. Nie zaleca się korzystania z solarium i zbyt długiej ekspozycji na słońce, a także przegrzewania skóry w saunie i pod prysznicem. Korzystnie na skrócenie okresu rekonwalescencji wpłynie stosowanie preparatów przyspieszających gojenie oraz kremów z wysokim filtrem, chroniących przed promieniowaniem UV. Wszystkie zalecenia zostaną Państwu przedstawione przed wykonaniem zabiegu.