Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i dermatochirugia

Więcej
Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Chirurgia dziecięca

Więcej

Wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym Wawer – naturalne odmłodzenie

Wykonujemy zabiegi wypełniania bruzd kwasem hialuronowym. To bezpieczne rozwiązanie dla pacjentów zmagających się z problemami skórnymi spowodowanymi upływającym czasem. Kwas hialuronowy to bezpieczna substancja, które nie wymaga testów skórnych, syntetyczna, a więc zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Zabieg wypełniania bruzd polega na miejscowej aplikacji preparatu po uprzednim znieczuleniu nasiękowym lub przewodowym.

Efekt naturalnego wygładzenia

Kwas hialuronowy to substancja występująca w skórze, odpowiedzialna przede wszystkim za wiązanie wody w tkankach. Wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, w wyniku czego dochodzi do wiotczenia i wysuszenia skóry. Pojawiają się drobne zmarszczki, które z czasem przekształcają się w wyraźnie widoczne bruzdy.

Wykorzystywany w terapii kwas hialuronowy ma gęstą konsystencję. Po wstrzyknięciu pod skórę preparat wiąże wodę i zwiększa objętość danego obszaru. Dlatego stosowany jest nie tylko przy wypełnianiu bruzd, ale np. do zabiegu nawilżania i powiększania ust.

Zalecenia po zabiegu

Lekarz poinformuje Państwa o sposobie postępowania po zabiegu oraz o możliwych objawach niepożądanych, które należy  skonsultować. Zazwyczaj miejsce wstrzykiwania jest lekko obrzęknięte i zaczerwienione przez kilka godzin po zabiegu, co nie powinno stanowić powodu do niepokoju.

Co można skorygować wypełniaczami?

Zabieg wykorzystywany jest w korekcji zmarszczek wokół ust oraz korekcji i nawilżenia samych ust. Doskonale powiększa i odmładza usta, poprawiając ich kontur i objętość. Stosowany jest również do wypełnienia doliny łez , ubytków tkanek pod oczami, uniesienia policzków, korekcji kurzych łapek, tzw. lwiej zmarszczki, zmarszczek na czole, bruzd nosowo-wargowych oraz linii marionetki i innych.

Wypełniacze bruzd