Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i dermatochirugia

Więcej
Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Chirurgia dziecięca

Więcej

Usuwanie przebarwień skóry Wawer: Cosmelan, Easy Peel, Only Touch Peel

Usuwanie przebarwień skóry wykonujemy stosując terapię z użyciem skutecznych preparatów Cosmelan oraz peelingi kwasem trójchlorooctowym. Efektem zabiegów jest zlikwidowanie lub rozjaśnienie przebarwień pochodzenia hormonalnego, wynikających ze zbyt długiej ekspozycji na słońce (piegi, plamy posłoneczne) oraz innych typów przebarwień. Każda terapia rozpoczyna się od wnikliwej analizy problemu pacjenta.

Cosmelan

Najskuteczniejsza terapia usuwająca przebarwienia pochodzenia hormonalnego, jednocześnie przywracająca równowagę skórze tlustej i mieszanej. Za swoje rewelacyjne rezultaty otrzymała Perłę Dermatologii Estetycznej w 2007 r., prestiżową nagrodę, którą lekarze nagradzają co roku najlepsze produkty na rynku medycyny estetycznej.

Terapia składa się z maski nakładanej przez lekarza i utrzymywanej na twarzy (czasem także obszarze dekoltu, pleców, ramion) przez kilka godzin, a następnie domowego nakładania kremu Cosmelan 2, ściśle według wskazań i pod kontrolą lekarza. Zabieg bardzo wyraźnie rozjaśnia małe i specyficzne plamy takie jak piegi, znamiona barwnikowe, plamy posłoneczne, melasme wszystkich typów. Ponadto reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory, stymuluje syntezę kolagenu. Jest odpowiedni do każdego rodzaju skóry i może być wykonywany o każdej porze roku.

EASY peel I One Touch Peel

Easy Peel i One Touch Peel to kuracja stosowana w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień i starzenia się skóry. Podczas zabiegu wykorzystujemy kwas TCA. Efektem peelingu jest nie tylko rozjaśnienie lub usunięcie niewielkich przebarwień, ale również:

  • wygładzenie skóry,
  • wyrównanie kolorytu,
  • usunięcie drobnych blizn,
  • zredukowanie widoczności zmarszczek.

Dla uzyskania zadowalających efektów zalecamy przeprowadzenie terapii obejmującej serię 3-5 zabiegów co dwa tygodnie. Następnie, dla podtrzymania efektów zaleca się, by peeling wykonywany był  w odstępach nie większych niż 4 tygodnie. Peelingi usuwające przebarwienia skóry przeprowadzane są nie tylko na obszarze twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg wykonujemy także na całym ciele. Easy Peel i One Touch Peel to peelingi średnio głębokie. Oznacza to, że skóra jest dość głęboko złuszczana i wymaga 3 lub 4-dniowego okresu rekonwalescencji oraz odpowiedniej pielęgnacji, o której dokładnie opowie lekarz.