Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i dermatochirugia

Więcej
Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Chirurgia dziecięca

Więcej

Sprawdzone sposoby na pozbycie się znamion starczych

Znamiona starcze - znane również jako plamy starcze czy plamy wątrobowe - to problem wielu ludzi, którzy przekroczyli 50. rok życia. Już wtedy na naszej skórze pojawiają się pierwsze plamki, które z czasem powiększają się i ciemnieją. Jak z nimi walczyć, by całkowicie usunąć je ze skóry lub przynajmniej znacznie ograniczyć ich występowanie?

Niezawodne sposoby na  usunięcie znamion i zmian skórnych

Choć znamiona starcze mogą pojawić się w dowolnym miejscu na skórze - na przykład na plecach, stopach czy ramionach - najczęściej widzimy je na twarzy i szyi oraz na grzbietach dłoni. Ich występowanie często wiąże się z reakcją skóry na światło słońca - wystawiony na jego działanie organizm zwiększa poziom produkcji melatoniny, by ochronić skórę przed działaniem promieni UV. Przyczyną pojawienia się plam mogą też być przewlekłe choroby czy nieprawidłowa dieta.

Jeżeli chcemy w zdrowy i bezbolesny sposób pozbyć się znamion starczych, zastanówmy się nad wizytą w gabinecie medycyny estetycznej. Otrzymamy tam zaplanowany specjalnie dla nas indywidualny program przeciwstarzeniowy, który będzie ściśle dostosowany do naszych potrzeb oraz typu naszej skóry. Wśród dostępnych w takich miejscach nieinwazyjnych zabiegów wymienić można np. peelingi medyczne czy laser. Doskonale efekty przynosi zabieg Cosmelan z dodatkową pielęgnacją domową.

Znamiona starcze należy odróżnić  od  znamion barwnikowych, które zwykle pojawiają się wcześniej, nawet w dzieciństwie, i wymagają wycięcia chirurgicznego z badaniem histopatologicznym, ponieważ z czasem mogą stać się punktem wyjścia nowotworu złośliwego. Taki zabieg przeprowadzi chirurg w gabinecie medycyny estetycznej.

Na szczęście nie wszystkie drobne zmiany i wypukłości skórne wymagają leczenia. Niektóre z nich, jak brodawki łojotokowe, włókniaki, drobne naczyniaki malinowe nie są niebezpieczne i nie mają potencjału złośliwienia. Wciąż jednak możliwe jest usunięcie ich z powodów estetycznych. Z upływem czasu takich zmian przybywa na skórze osób starszych i o jasnej karnacji. Można je bezpiecznie usuwać przy użyciu minimalnie inwazyjnych technologii fal radiowych lub lasera. Taki zabieg jest niemal bezbolesny, a gojenie trwa krótko i nie pozostawia śladów..

 

Doświadczony lekarz medycyny estetycznej pomoże odróżnić rodzaj niechcianej zmiany pochodzenia starczego, a także doradzić bezpieczną i skuteczną metodę jej likwidacji.