Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i dermatochirugia

Więcej
Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Chirurgia dziecięca

Więcej

Rewitalizacja skóry

BIOREWITALIZACJA SKÓRY

PEELINGI MEDYCZNE

Peeling migdałowy

Kwas migdałowy otrzymywany jest z wyciągu z gorzkich migdałów. Posiada istotne działanie rewitalizujące, a także bakteriobójcze  i rozjaśniające. Jest substancją nietoksyczną i nie jest fotouczulający. Można go wykonywać cały rok. Zabieg jest bezbolesny, trwa około pół godziny. Złuszczanie skóry jest stopniowe, łuskowate, łatwe do ukrycia poprzez nawilżanie kremami. Utrzymuje się przez pare dni. Peeling daje natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry. Nie wyłącza pacjenta z życia codziennego, po zabiegu można śmiało iść do pracy. Najczęstsze wskazania do zabiegu to trądzik i blizny po trądziku, skóra łojotokowa, fotostarzenie, może być wykonywany na skórze delikatnej i wrażliwej i z trądzikiem różowatym. Zabiegi mogą być wykonywane co 7–14 dni. Zaleca się wykonanie serii 6–8 zabiegów.

Peeling Mandel Combi

Wykorzystuje synergizm kwasu migdałowego pirogronowego. Najczęstszymi wskazaniami do zabiegu są przebarwienia i melasa, hiperkeratozy i dyskeratozy, płytkie zmarszczki i koloidy, skóra trądzikowo-łojotokowa. Zabiegi mogą być wykonywane co 14–21 dni. Zaleca się wykonanie serii 6 zabiegów.

Peeling Mandel S

Jest to połączenie właściwości kwasu migdałowego i salicylowego. Posiada zwiększoną penetrację w mieszek włosowo-łojowy oraz silne działanie sebostatyczne, keratolityczne, przeciwbakteryjne i przeciwzaskórnikowe – takie właściwości dają natychmiastowe rezultaty w leczeniu trądziku, również trądziku ropnego. Zabiegi mogą być wykonywane co 14–21 dni. Zaleca się wykonanie serii 6 zabiegów.

Yellow Peel

Jest to złożony peeling chemiczny bardzo lubiany przez pacjentów, jeden z najpopularniejszych peelingów, ze względu na swoje wspaniałe rezultaty przy małej uciążliwości dla pacjenta. Jego rezultat zależny jest od ilości nałożonych warstw. Złuszczanie jest niewielkie i łatwe do ukrycia. Stosowany jest w celu redukcji drobnych zmarszczek, poprawy jędrności i napięcia skóry, redukcji przebarwień, fotostarzeniu, usuwaniu blizn potrądzikowych i zaburzeń łojotokowych. Może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu zyskania właściwego rezultatu. Po peelingu zalecamy stosowanie profesjonalnych kremów pozabiegowych.

AlfaΒ Complex Gel

Związek kwasu glikolowego i salicylowego. Wykonywany jako przygotowanie do innych peelingów lub samodzielnie. Wywołuje złuszczanie pośrednie między kwasem glikolowym i trójchlorooctowym.

EASY peel i one touch peel

Popularny i sprawdzony peeling kwasem trójchlorooctowym, wykonywany w serii 3-5 zabiegów co 2 tygodnie lub pojedynczo jako terapia podtrzymująca. Skóra po peelingu złuszcza się i wymaga kilkudniowej rekonwalescencji , dlatego najlepiej zaplanować go tak by w 3-4 dni po zabiegu nie wypadała jakaś ważna aktywność towarzyska czy zawodowa. Po zabiegu nakładamy odpowiednie kremy z gamy Skin-Tech dobrane przez lekarza. Zabieg daje wspaniałe efekty na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach, plecach. Może być stosowany na wszystkie okolice ciała.