Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i dermatochirugia

Więcej
Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Chirurgia dziecięca

Więcej

Plastyka opadających powiek

Plastyka powiek ma na celu usunięcie nadmiaru wiotkiej skóry w obszarze powiek dolnych i górnych. Efektem zabiegu jest zarówno estetyka wyglądu, uzyskana dzięki zlikwidowaniu tzw. worków pod oczami i usunięciu zmarszczek, jak i poprawa komfortu zaburzonego przez opadającą powiekę lub nadmiar skóry wokół powiek. Do przeprowadzania zabiegów wykorzystujemy zalety i innowacyjność radiochirurgii.

Radiochirurgia a plastyka powiek

Radiochirurgia jest metodą niezwykle precyzyjną i bezpieczną. Mikroskopijne nacięcia powstają w wyniki oddziaływania na skórę energii o wysokiej częstotliwości. Tak, jak w tradycyjnym zabiegu chirurgicznym z użyciem skalpela, i tutaj nacięć dokonuje się w naturalnych załamaniach powieki. Jednocześnie metoda umożliwia delikatne zamykanie naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz zakończeń nerwów, co czyni zabiegi chirurgiczne praktycznie bezkrwawymi i niewiarygodnie precyzyjnymi. Okres rekonwalescencji po zabiegu jest krótki i komfortowy.  Jednak należy pamiętać, że specyfika zabiegu może powodować zaburzenia w polu widzenia obrzęk okolicy operowanej i siniaki przez co najmniej kilka dni.

Dlaczego warto przeprowadzić plastykę powiek?

Pacjenci korzystający z zabiegu plastyki powiek są w różnym wieku. Do przyczyn opadania powiek, tzw. worków pod oczami i nadmiaru skóry wokół oczu należą zarówno utrata sprężystości skóry spowodowana upływem czasu, jak i uwarunkowania anatomiczne. Zabieg przywraca właściwy kształt powieki, „otwarcie oka”, likwidację nawisu skóry, wygładza zmarszczki wokół oczu, ułatwia wykonanie makijażu.

Zabieg blefaroplastyki może być wykonywany bezpośrednio w gabinecie lekarskim w znieczuleniu miejscowym.

Plastyka powiek