Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i dermatochirugia

Więcej
Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Chirurgia dziecięca

Więcej

Pelleve

Zabieg

Zabieg Pelleve™ jest jedną z najnowszych niechirurgicznych technik służących utrzymaniu młodego wyglądu. Nie wykorzystuje ona lasera. Jest to opatentowany system oparty na zastosowaniu energii o częstotliwości fal radiowych (RF). Zaawansowana technologia Cool-Gel korzysta z żelu zamrażającego do chłodzenia zewnętrznej powierzchni skóry w czasie, gdy energia RF delikatnie ogrzewa i modyfikuje tkanki miękkie znajdujące się pod skórą. Prowadzi to do kurczenia się i napinania włókien kolagenowych. Zabieg jest krótki i nie wiąże się z utratą krwi.

Jak długo będą się utrzymywać efekty zabiegu Pelleve™?

Efekty zabiegu utrzymują się przez 12 do 16 miesięcy. Skóra, tak jak dotąd, podlegać będzie normalnemu procesowi starzenia się i ostatecznie możesz zechcieć poddać się kolejnemu zabiegowi.

Jakich wyników mogę się spodziewać?

Skóra twarzy i szyi może stać się bardziej napięta co zapewnia łagodny, niechirurgiczny efekt uniesienia brwi i wygładzenia twarzy. Zabieg taki stosowany jest często w przypadku obwisłego podbródka. Efekt napięcia skóry może być wykorzystywany do wzmocnienia zbyt luźnej lub obwisłej skóry pokrywającej inne części ciała, takie jak brzuch czy nogi. Większość pacjentów dostrzega wyniki zabiegu od razu po jego wykonaniu. Może się jednak zdarzyć, że będą się one ujawniać stopniowo w okresie trzech do sześciu miesięcy w miarę napinania się skóry i formowania nowych włókien kolagenu. W zależności od tego, która okolica została poddana zabiegowi, jak luźna jest skóra oraz jakie są oczekiwane rezultaty, konieczne może być wykonanie więcej niż jednego zabiegu.

Czy technika Pelleve™ jest bezpieczna?

Tak. Technika Pelleve™ była ulepszana i dopracowywana poprzez całe lata zbierania doświadczeń z coraz doskonalszymi metodami leczenia i urządzeniami wykorzystującymi energię o częstotliwości fal radiowych (RF). Firma Ellman oferuje na rynku swoje urządzenia RF od roku 1969.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabiegi wykorzystujące technikę Pelleve™ mogą być wykonywane bez stosowania znieczulenia. Niektórzy pacjenci mogą chcieć przyjąć doustny lek przeciwbólowy ze względu na odczucie gorąca. Aktywacji uchwytu RF Dome towarzyszy krótkie odczucie łagodnego lub intensywnego gorąca w okolicy poddawanej zabiegowi, po czym odczuwalny jest natychmiast chłodzący efekt działania żelu chłodzącego.

Pelleve

Urządzenia

Pelleve

Do zabiegu Pelleve™ wykorzystuje się urządzenie Surgitron Dual RF amerykańskiej firmy Ellman International.

Ellman International to producent najwyższej jakości urządzeń medycznych wykorzystujących fale radiowe. Innowacyjne technologie firmy Ellman International są chronione ponad 70 patentami. Firma posiada najbardziej restrykcyjne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa: FDA, CE, ISO 13485, CMDCAS.

Firma działa na amerykańskim i światowym rynku od ponad 50 lat i jest najbardziej uznanym producentem aparatury emitującej fale radiowe na świecie. Szczegóły na www.pelleve.pl.