Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i dermatochirugia

Więcej
Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Chirurgia dziecięca

Więcej

Zabieg Pelleve™

Zabieg Pelleve™ należy do niechirurgicznych metod napinania tkanek w celu utrzymania młodego wyglądu. Urządzenie wysyłające pod skórę energię o częstotliwości fal radiowych[RF]. Terapię Pelleve™ przeprowadzamy z wykorzystaniem technologii Cool-Gel. Polega ona na aplikacji na skórę żelu zamrażającego, który chłodzi jej zewnętrzną powierzchnię podczas ogrzewania i modyfikowania tkanek skórnych energią RF.

Ujędrnianie twarzy i ciała

Metoda Pelleve™ ujędrnia skórę twarzy i ciała. Jest systemem, który pozwala pacjentom odwrócić oznaki starzenia skóry, unikając stosowania metod inwazyjnych. Podczas zabiegu dochodzi do ściągania włókien kolagenowych bez naruszenia powierzchniowej warstwy skóry. Pelleve™ stosuje się najczęściej w celu:

  • wygładzenia zmarszczek czołowych i między brwiami, tzw. lwia zmarszczka,
  • ujędrnienia obwisłego podbródka,
  • poprawy owalu twarzy,
  • zredukowania kurzych łapek,
  • zredukowania fałdów nosowo-wargowych,
  • wygładzenia zmarszczek wokół ust, na szyi i dekolcie.

Zabieg Pelleve™ zapewnia efekt liftingu, skóra jest bardziej jędrna, napięta, gładka i zyskuje młodzieńczy wygląd. 

Metoda jest w pełni bezpieczna i może być stosowana bez znieczulenia. Ze względu na uczucie gorąca związanego z wykorzystaniem energii radiowej, niektórzy pacjenci przyjmują leki przeciwbólowe.

Efekty Pelleve™

Zabieg przywraca skórze jędrność. Dzięki temu twarz i ciało wyglądają wyraźnie młodziej. Podczas terapii formują się nowe włókna kolagenu, które napinają skórę i leżące pod nią tkanki, dzięki czemu możliwa jest poprawa owalu twarzy, nadanie jej konturów, a także napięcie skóry zbyt luźnej i obwisłej innych obszarów ciała. W zależności od skali problemu oraz powierzchni skóry, efekty mogą być zauważalne od razu lub dopiero po kilku sesjach. Proces obkurczania kolagenu trwa przez kilka tygodni od zakończenia terapii, a rezultaty utrzymują się przez 12 do 16 miesięcy.

Po zabiegu

Pelleve™ to zabieg niechirurgiczny. Nie wymaga więc hospitalizacji ani okresu rekonwalescencji. Po wyjściu z gabinetu pacjent może wrócić do wykonywania codziennych obowiązków. Uprzedzamy swoich pacjentów, że w miejscu przeprowadzonego zabiegu mogą wystąpić niewielkie zaczerwienienia. 

Pelleve

Urządzenia

Pelleve

Do zabiegu Pelleve™ wykorzystuje się urządzenie Surgitron Dual RF amerykańskiej firmy Ellman International.

Ellman International to producent najwyższej jakości urządzeń medycznych wykorzystujących fale radiowe. Innowacyjne technologie firmy Ellman International są chronione ponad 70 patentami. Firma posiada najbardziej restrykcyjne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa: FDA, CE, ISO 13485, CMDCAS.

Firma działa na amerykańskim i światowym rynku od ponad 50 lat i jest najbardziej uznanym producentem aparatury emitującej fale radiowe na świecie.