Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i dermatochirugia

Więcej
Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Chirurgia dziecięca

Więcej

Peelingi medyczne Wawer: peeling migdałowy, Yellow Peel, Easy Peel

Oferujemy szeroki wybór peelingów medycznych o działaniu przeciwzmarszczkowym, oczyszczającym i rewitalizującym. Zabiegi wykorzystywane są również w leczeniu trądziku oraz usuwaniu blizn potrądzikowych. Wykorzystujemy preparaty pochodzące od najlepszych producentów na rynku. Substancje, takie jak kwas migdałowy, kwas salicylowy czy trójchlorooctowy to bezpieczne i skuteczne rozwiązania dla problemów skóry twarzy i ciała.

Przed i po zabiegu

Przed zabiegiem lekarz przeprowadzi konsultację. Na podstawie badania określi, z czym zmaga się pacjent oraz dobierze rodzaj peelingu dopasowany do problemu. Lekarz przedstawi przeciwwskazania do zabiegu, wyjaśni, jak będzie przebiegał, a także wskaże, jak powinna wyglądać pielęgnacja, lub w niektórych przypadkach, ile powinien wynosić okres rekonwalescencji po zabiegu.

Peeling migdalowy

Kwas migdałowy otrzymywany jest z wyciągu z gorzkich migdałów. Posiada istotne działanie rewitalizujące, a także bakteriobójcze i rozjaśniające. Jest substancją nietoksyczną i nie jest fotouczuląjacy. Można go wykonywać cały rok. Zabieg jest bezbolesny, trwa około pół godziny. Złuszczanie skóry jest stopniowe, łuskowate, łatwe do ukrycia poprzez nawilżanie kremami. Utrzymuje się przez parę dni. Peeling daje natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry. Nie wyłącza pacjenta z życia codziennego, po zabiegu można śmiało iść do pracy. Najczęstsze wskazania do zabiegu to trądzik i blizny po trądziku, skóra łojotokowa, fotostarzenie, może być wykonywany na skórze delikatnej i wrażliwej i z trądzikiem różowatym. Zabiegi mogą być wykonywane co 7–14 dni. Zaleca się wykonanie serii 6–8 zabiegów.

Peeling Mandel Combi

Wykorzystuje synergizm kwasu migdałowego pirogronowego. Najczęstszymi wskazaniami do zabiegu są przebarwienia i melasa, hiperkeratozy i dyskeratozy, płytkie zmarszczki i koloidy, skóra trądzikowo-łojotokowa. Zabiegi mogą być wykonywane co 14–21 dni. Zaleca się wykonanie serii 6 zabiegów.

Peeling Mandel S

Jest to połączenie właściwosci kwasu migdałowego i salicylowego. Posiada zwiększoną penetrację w mieszek włosowo-łojowy oraz silne działanie sebostatyczne, keratolityczne, przeciwbakteryjne i przeciwzaskórnikowe – takie właściwosci dają natychmiastowe rezultaty w leczeniu trądziku, również trądziku ropnego. Zabiegi mogą być wykonywane co 14–21 dni. Zaleca się wykonanie serii 6 zabiegów

Yellow Peel

Jest to złozony peeling chemiczny bardzo lubiany przez pacjentów, jeden z najpopularniejszych peelingów, ze względu na swoje wspaniałe rezultaty przy małej uciążliwosci dla pacjenta. Jego rezultat zależny jest od ilości nałożonych warstw. Złuszczanie jest niewielkie i łatwe do ukrycia. Stosowany jest w celu redukcji drobnych zmarszczek, poprawy jędrnosci i napięcia skóry, redukcji przebarwień, fotostarzeniu, usuwaniu blizn potrądzikowych i zaburzeń łojotokowych. Może być powtarzany co 30 dni , aż do momentu uzyskania wlaściwego rezultatu. Po peelingu zalecamy stosowanie profesjonalnych kremów pozabiegowych.

AlfaΒ Complex Gel

Związek kwasu glikolowego i salicylowego. Wykonywany jako przygotowanie do innych peelingów lub samodzielnie. Wywołuje złuszczanie pośrednie między kwasem glikolowym i trójchlorooctowym.

EASY peel i one touch peel

Popularny i sprawdzony peeling kwasem trójchlorooctowym, wykonywany w serii 3-5 zabiegów co 2 tygodnie lub pojedynczo jako terapia podtrzymująca. Skóra po peelingu złuszcza się i wymaga kilkudniowej rekonwalescencji , dlatego najlepiej zaplanować go tak, by w 3-4 dni po zabiegu nie wypadała jakaś ważna aktywność towarzyska czy zawodowa. Po zabiegu nakładamy odpowiednie kremy z gamy Skin-Tech dobrane przez lekarza. Zabieg daje wspaniałe efekty na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach, plecach. Może być stosowany na wszystkie okolice ciała.