Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i dermatochirugia

Więcej
Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Chirurgia dziecięca

Więcej

Modelowanie twarzy – volumetria

Zabieg modelowania twarzy z wykorzystaniem implantu wolumetrycznego  to innowacyjna technologia, której daje naturalny efekt wypełnienia utrzymujący się od 12 do 18 miesięcy. Implant na bazie kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia zapewnia bezpieczeństwo zabiegu, ponieważ substancja występuje naturalnie w skórze. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Modelowanie volumetryczne przeciw starzeniu się

Skóra twarzy zaczyna starzeć się widocznie z wielu powodów. Należą do nich między innymi utrata kolagenu i kwasu hialuronowego, opadanie tkanek, przesuwania się kompartmentów tkanki tłuszczowej, zaniku elementów kostnych. Te procesy sprawiają, że twarz staje się smutniejsza, ma zmęczony wygląd, kontury stają się mniej uniesione. Usta tracą objętość, opadają kąciki, kontur zaciera się.

Efektem zabiegu volumetrycznego jest wypełnienie zmniejszonej ilości tłuszczowej tkanki podporowej twarzy i przywrócenie młodzieńczego wyglądu.

Zabieg modelowania twarzy

Zabieg trwa około 30 minut i przebiega w znieczuleniu podobnym do stomatologicznego. Zabieg wykonuje się kaniulą, co ogranicza możliwość uszkodzenia naczyń, zmniejsza ryzyko siniaków i obrzęków i przyspiesza rekonwalescencję po zabiegu. Wstrzykując substancje małymi dawkami lekarz modeluje twarz, po czym wykonuje masaż twarzy. Dzięki temu pewne jest, że preparat został właściwie rozprowadzony.

Zabieg jest w pełni bezpieczny. Substancja jest doskonale tolerowana przez organizm i ulega wchłonięciu po około 12-18 miesiącach.