Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i dermatochirugia

Więcej
Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Chirurgia dziecięca

Więcej

Leczenie żylaków

Leczenie żylaków metodą skleroterapii to sposób na estetyczną i mało inwazyjne leczenie przewlekłej niewydolności żylnej. Zabieg nie wymaga cięcia i powstających w wyniku tego blizn. Wstrzykuje się preparat obliterujący w formie piany, który przez kontrolowany stan zapalny powoduje zarastanie poszerzonych żył . Po zabiegu niezbędne jest noszenie medycznych pończoch uciskowych przez okres 4-6 tygodni. W przypadku rozległych zmian na nogach konieczne jest rozłożenie leczenia na kilka etapów skleroterapii.

Informacje o zabiegu

Schemat terapii i stosowanych dawek ustalane są podczas pierwszej konsultacji, która obejmuje wywiad z pacjentem oraz ocenę układu żylnego. Konieczne jest tez zamówienie odpowiedniego wyrobu uciskowego stosowanego bezpośrednio po zabiegu.

Po zabiegu może wystąpić miejscowy obrzęk, zasinienie, a nawet bolesność większych naczyń. Objawy powinny ustąpić po maksymalnie dwóch tygodniach. Bezpośrednio po zabiegu  zaleca się poruszanie , może spacer przez ok. 2 godziny. Przez okres około 4-6 tygodni zaleca się noszenie indywidualnie dobranych pończoch lub podkolanówek medycznych. Terapia uciskiem zwiększa skuteczność skleroterapii.

Oferujemy pacjentom dobór wyrobów uciskowych profilaktycznych i leczniczych marki SIGVARIS.

Wyroby profilaktyczne bardzo estetyczne i modne polecamy:

  • osobom mającym stojącą pracę,
  • kobietom w ciąży,
  • osobom podróżującym,
  • osobom rodzinnie obciążonym niewydolnością żylną
  • osobom z nadwagą
  • oraz wszystkim tym, którym zdrowy tryb życia i profilaktyka chorób jest nieobojętna.