Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i dermatochirugia

Więcej
Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Chirurgia dziecięca

Więcej

Leczenie nadpotliwości

Pocenie się jest jednym z najważniejszych sposobów utraty ciepła przez organizm. Osoby z nadmierną potliwością wydzielają pot w ilości znacznie większej niż jest to potrzebne do kontrolowania temperatury ciała.

Ocenia się, że nawet 1% populacji cierpi na jedną z odmian nadmiernej potliwości.

Miejscowa nadmierna potliwość jest częstszą odmianą omawianej nieprawidłowości i dotyczy pach, dłoni i stóp, rzadziej obejmuje również twarz. Toksyna botulinowa jest zalecana w leczeniu miejscowej nadmiernej potliwości w przypadku niepowodzenia innych metod terapii.

LECZENIE

BOTOX® jest lekiem w zastrzykach podawanym do skóry. Jest zalecany w leczeniu nadmiernej potliwości. Blokada zakończeń nerwowych pod wpływem BOTOXU® utrzymuje się przez 6-12 tygodni, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane.

To oznacza, że efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy, ale w końcu zanika.

Przy użyciu bardzo cienkiej igły lekarz wstrzykuje małą objętość  roztworu BOTOXU® w 10-15 miejsc oddalonych od siebie  o 1 cm, pokrywając równomiernie skórę obu pach. Sesja leczenia trwa około 30 minut.

Igły są bardzo cienkie i większość osób odczuwa jedynie niewielki dyskomfort. Pierwsze zmiany na lepsze powinny być zauważalne w ciągu tygodnia od leczenia.

Podobnie przebiega leczenie nadpotliwości dłoni i/lub stóp.

Więcej na temat nadpotliwości i jej leczenia znajdziesz na stronie www.nadpotliwosc.pl