Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i dermatochirugia

Więcej
Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Chirurgia dziecięca

Więcej

Leczenie nadpotliwości Wawer: pach, dłoni u stóp – zabieg botoksem

Leczenie nadpotliwości jest wskazane, gdy organizm wydziela pot w ilości przekraczającej zapotrzebowanie wymagane do kontrolowania temperatury ciała. Do zabiegu wykorzystujemy toksynę botulinową, która blokuje zakończenia nerwów i tym samym zmniejsza istotnie ilosc wydzielanego przez gruczoły potu. W naszym gabinecie leczymy nadpotliwość pach, dłoni i stóp.

Czym jest nadpotliwość?

Nadpotliwość objawia się nadmiernym wydzielaniem potu na obszarach ciała bogatych w gruczoły potowe. Przyczyny mogą mieć związek ze stanami chorobowymi organizmu, takimi jak choroby tarczycy czy chorobami nowotworowymi, lub być pierwotne. Leczenie nadpotliwości wtórnej to przede wszystkim leczenie chorób, które je wywołują. Nasz zespół dysponuje wiedzą niezbędną do oceny przyczyny nadpotliwości i wdrożenia odpowiednich rozwiązań – albo skierowania pacjenta do lekarza specjalisty zajmującego się konkretna jednostką chorobą, albo przeprowadzenie terapii z użyciem botoksu.

BOTOX® w leczeniu nadpotliwości

BOTOX® jest lekiem zalecanym w leczeniu nadmiernej potliwości. Jego działanie blokuje zakończenia nerwowe na około 6 do 12 tygodni. Po tym czasie proces stopniowo odwraca się pod wpływem naturalnych procesów enzymatycznych.

Zabieg trwa około 30 minut i polega na aplikowaniu niewielkiej ilości BOTOXu® przy użyciu bardzo cienkiej igły, w 10-15 miejscach w odległości od siebie około 1cm. Pierwsze rezultaty zauważalne są już po około tygodniu. Leczenie nadpotliwości przebiega w ten sam sposób w przypadku pach, dłoni i stóp.