Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i dermatochirugia

Więcej
Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Chirurgia dziecięca

Więcej

Rewitalizacja kwasem polimlekowym SCULPTRA

Wypełnianie zmarszczek kwasem polimlekowym daje naturalne i długotrwałe efekty. Preparat Sulptra pobudza produkcje naturalnego kolagenu, dzięki czemu skóra zyskuje młody wygląd, a owal twarzy wyraźny kontur. Przeprowadzamy terapię kwasem polimlekowym, która wykonana w całości (seria kilku zabiegów) może dać efekty utrzymujące się  przez lata.

Sculptra – przywrócenie młodego wyglądu

Kolagen odpowiedzialny jest za właściwe napięcie skóry. Z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu, co prowadzi do pierwszych objawów starzenia się skóry: utraty jędrności, wiotczenia, pojawienia się zmarszczek i bruzd. Skóra staje się cieńsza, a zanikanie tkanki tłuszczowej powoduje osuwanie się tkanek i utratę uniesionych konturów owalu twarzy.

Terapia kwasem polimlekowym to skuteczny sposób na to, by skorygować różne partie twarzy. Dzięki zabiegom możliwe jest wypełnienie:

  • głębokich fałdów, jakie tworzą się między nosem a ustami (zmarszczek nosowo-wargowych),
  • bruzd w kącikach ust (zmarszczek marionetkowych),
  • zapadniętych policzków zmarszczek na policzkach i podbródku,
  • okolic kości policzkowych.

Zabieg z użyciem kwasu polimlekowego

Kwas L-polimlekowy to bezpieczna substancja, odznaczająca się biokompatybilnością i biodegrowalnością. Dzięki temu ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest zmniejszone do tego stopnia, że nie ma potrzeby przeprowadzania testów alergicznych przed zabiegiem.

Terapia wymaga wykonania kilku zabiegów. Uprzedzamy naszych pacjentów, że jest to metoda, której efekty pojawiają się stopniowo. Proces wytwarzania kolagenu wymaga czasu, dlatego pierwsze rezultaty powinny być widoczne po około 6 tygodniach.

Kwas polimlekowy sculptra