Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i dermatochirugia

Więcej
Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Chirurgia dziecięca

Więcej

Kwas polimlekowy sculptra

Z upływem czasu skóra traci swój pełny, jędrny i młody wygląd. Jest to wynikiem naturalnego procesu starzenia się. Skóra staje się cieńsza i może wiotczeć, co prowadzi do pojawienia się zmarszczek i bruzd. Tkanka tłuszczowa, która zapewnia pełny kształt twarzy, również zanika, sprawiając, że twarz staje się wąska i wychudzona, co dodatkowo Cię postarza. Sculptra może Tobie pomóc, wygładzając głębokie bruzdy i zmarszczki, a także przywracając utraconą objętość skóry. Dzięki temu odzyskasz naturalnie wyglądającą twarz.

Czym wyróżnia się Sculptra?

Osoba, która zastanawia się nad metodą korekcji, ma naprawdę szeroki wybór. Często stosuje się środki wypełniające działające czasowo, które wypełniają zmarszczki i bruzdy na skórze. Trwałość efektu estetycznego uzyskanego przy użyciu poszczególnych wypełniaczy jest różna. Stałe implanty utrzymują się przez wiele lat, jednak skóra nie przestaje się starzeć. Właśnie pod tym względem preparat Sculptra różni się od innych. Preparat Sculptra można określić jako środek wolumetryczny, ponieważ wyrównuje on głębokie zmarszczki i fałdy oraz uzupełnia ubytki w objętości twarzy, będące następstwem procesu starzenia. Sculptra nie jest ani działającym czasowo środkiem wypełniającym ani też stałym implantem. Jest to wyjątkowa substancja, której działanie polega na pobudzaniu tkanek twarzy pacjenta do produkcji własnego kolagenu, który uzupełnia niedobory w skórze. Zapewnia to naturalnie wyglądający efekt. Preparat działa stopniowo, przywracając to, co zostało utracone. Po pomyślnej realizacji całego planu leczenia, efekty mogą utrzymać się przez ponad 2 lata.

Terapia preparatem Sculptra

To metoda dyskretna, której efekty kosmetyczne pojawiają się stopniowo. Pełna korekcja wymaga zazwyczaj wykonania 2 lub 3 zabiegów, a rezultaty wyglądające bardzo naturalnie, powinny być widoczne po około sześciu tygodniach. Badania kliniczne wykazały, że efekt działania preparatu Sculptra może się utrzymywać przez ponad 2 lata, to jest znacznie dłużej niż w przypadku innych metod korekcji.

Preparat jest dobrze tolerowany

Od 1999 roku na świecie wykonano nim ponad 150.000 zabiegów. Główny składnik preparatu Sculptra, kwas L-polimlekowy, jest stosowany w medycynie od ponad 30 lat. Jest to substancja biokompatybilna (tzn. nieszkodliwa dla ludzkiego organizmu), biodegradowalna (tzn. rozkładana lub metabolizowana w ludzkim organizmie) i dobrze tolerowana. Przed zabiegiem nie jest konieczne przeprowadzanie testów alergicznych.

Miejsca, które można korygować preparatem Sculptra

Preparat Sculptra można stosować do korekcji różnych partii twarzy:

  • głębokich fałdów, jakie tworzą się między nosem a ustami (zmarszczek nosowo-wargowych)
  • bruzd w kącikach ust (zmarszczek marionetkowych)
  • zapadniętych policzków zmarszczek na policzkach i podbródku
  • okolic kości policzkowych

Efekt działania preparatu Sculptra

Kwas polimlekowy sculptra