Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i dermatochirugia

Więcej
Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Chirurgia dziecięca

Więcej

Jak uporać się z problemem opadających powiek?

Oczy stanowią taką część ciała, na którą zwraca się szczególną uwagę, nazywając je często także zwierciadłem duszy. Z uwagi na ten fakt opadające powieki mogą być przyczyną dużego dyskomfortu, jak również wiązać się z wieloma problemami zdrowotnymi. Taka przypadłość nie prezentuje się też estetycznie, ponieważ ktoś, kto się z nią zmaga, może wyglądać, jakby był niewyspany lub zmęczony. Jak sobie poradzić z tym problemem? Przede wszystkim konieczne jest tu odpowiednie przygotowanie do zabiegu, które zaczyna się od rozmowy z wykwalifikowanym lekarzem.

Przygotowanie do zabiegu

Podczas konsultacji lekarskiej, po badaniu fizykalnym pacjent otrzymuje wszystkie potrzebne informacje na temat znieczulenia, samego zabiegu i jakie są oczekiwane rezultaty. Pacjent musi być też poinformowany na temat ewentualnych przeciwwskazań i skutków ubocznych, które mogłyby się pojawić po operacji. Ważne jest także, aby skonsultować z lekarzem zażywanie jakichkolwiek leków mogących np. wpłynąć na krzepliwość krwi przed umówionym zabiegiem.

Przebieg zabiegu na opadające powieki

Jeśli chodzi o sam zabieg plastyki opadających powiek, to po znieczuleniu miejscowym wycina się w załamaniu powieki wąski fragment skóry o szerokości kilku-kilkunastu mm przy użyciu noża zasilanego falami radiowymi o wysokiej częstotliwości. Zabieg trwa około 45-60 minut. Po jego zakończeniu pacjent może wrócić od razu do domu. Po tygodniu powinien się zgłosić na wizytę kontrolną i zdjęcie szwów. Efekt utrzymuje się przez długie lata, będąc dostrzegalny od razu po operacji. Radiochirurgiczna plastyka powiek stanowi niezwykle bezpieczną i precyzyjną metodę, w której lekarz wykonuje mikroskopijne nacięcia na skutek oddziaływania na skórę energii fal radiowych o wysokiej częstotliwości w miejscach, gdzie występują naturalne załamania powieki. Naczynia krwionośne i limfatyczne oraz zakończenia nerwów zostają delikatnie zamknięte, przez co zabieg ten jest praktycznie bezkrwawy, krótki i komfortowy, a rekonwalescencja po zabiegu zostaje skrócona do minimum.