Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i dermatochirugia

Więcej
Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Chirurgia dziecięca

Więcej

Jak powstają zmarszczki?

Czy wiedziałaś, że pierwsze zmarszczki powstają już po… 25 roku życia? Mają na to wpływ promieniowanie UV, predyspozycje genowe, zmiany hormonalne w organizmie, a także zmiany w tkance tłuszczowej i kostnej. Skąd się biorą i jak się przed nimi bronić?

Jak przebiega proces powstawania zmarszczek?

Nieestetyczne zmarszczki to nic innego jak załamania w strukturze skóry, powodowane ubytkami:

  • kolagenu,
  • elastyny,
  • kwasu hialuronowego,
  • witaminy A, 
  • witaminy E,
  • witaminy C.

Niedobry tych substancji, pojawiające się z wiekiem, są odpowiedzialne za zapadanie się skóry. Jej typ warunkuje z kolei podatność na zmarszczki: skóra sucha i wrażliwa będzie starzeć się szybciej. Zmarszczki dzieli się na trzy podstawowe typy ze względu na przyczynę ich powstawania: mimiczne, grawitacyjne, strukturalne. Mimiczne pojawiają na skutek ruchów mięśni twarzy, które naprzemiennie kurczą się i rozkurczają. Widoczne są zwłaszcza w okolicach ust, oczu, brwi i czoła. Grawitacyjne tworzą się w okolicy powiek, szyi i policzków i są najbardziej związane z procesami starzenia. Strukturalne z kolei są skutkiem długiej ekspozycji skóry na działanie szkodliwych promieni słonecznych. W naszym gabinecie skutecznie pozbędziesz się zmarszczek mimicznych.

Jak wygładzić zmarszczki mimiczne?

W naszym gabinecie oferujemy zabieg wygładzania zmarszczek mimicznych poprzez zastosowanie  terapii botulinowej. Zastrzyki z botoxu mają za zadanie zablokowanie chemicznych połączeń, powstających pomiędzy mięśniami i nerwami, przez co mięśnie się nie kurczą. Niewątpliwą zaletą oferowanego przez nas zabiegu jest jego bezbolesność. Trwa on krótko, a jego efekt widać już dwa tygodnie po zbiegu. Rezultaty utrzymują się przez co najmniej pół roku, nie wywołując uczuleń ani skutków ubocznych. Dzięki botoksowi pozbędziesz się nieestetycznych zmarszczek mimicznych z czoła, okolic oczu, szyi, nosa, ust, brody oraz brwi.

Warto zdecydować się na terapię botulinową, ze względu na jej oszałamiające efekty.