Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i dermatochirugia

Więcej
Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Chirurgia dziecięca

Więcej

Czym się zajmujemy

Troska o zdrowy naturalny wygląd staje się szybko standartem zdrowotnym wśród nas. W dużej mierze wpływa na zdrowie psychiczne, poprawę samooceny, pewność siebie, dążność do osiągania sukcesów.

Medycyna estetyczna jest dynamicznie rozwijającą się specjalnością kliniczną. Wykorzystując zdobycze dermatologii, chirurgii, endokrynologii i kosmetologii zapewnia szeroki wahlarz terapii przeciwdziałających efektom starzenia twarzy i ciała. Pozwala na eliminację lub łagodzenie niepożądanych jego oznak. Jak każda specjalność interdyscyplinarna jest bardzo trudną dziedziną. Wymaga od lekarza szerokiej wiedzy i doświadczenia a także umiejętności wyboru i zastosowania najlepszej technologii medycznej. Wtedy osiąga się maksymalny efekt terapeutyczny przy zachowaniu najwyższego bezpieczeństwa pacjenta w warunkach ambulatorium lekarskiego.

W Gabinetach Medycyny Estetycznej ESTIMED tak pojmujemy naszą misję.

Medycyna estetyczna powstała jako ruch naukowy we Francji w latach siedemdziesiątych.
 
Nasi lekarze sa członkami Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego i absolwentami Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL.

ESTIMED MEDYCYNA ESTETYCZNA

KOMU SŁUŻY MEDYCYNA ESTETYCZNA?

Jest gałęzią medycyny rozwijającą się dla ludzi zdrowych zgodnie z ich oczekiwaniami i potrzebami. Kontaktem z lekarzem medycyny estetycznej są zainteresowane osoby

  • wybierające styl życia wysokiej jakości, aktywnie przeciwdziałające oznakom starzenia
  • których doskonała prezencja wiąże się z funkcjonowaniem zawodowym i społecznym
  • które pragną powrócić do dobrego wyglądu po przebytych chorobach, ciąży, wypadkach losowych

Medycyna estetyczna jest pomostem między zabiegami kosmetycznymi a chirurgią plastyczną, oferuje zabiegi mniej inwazyjne niż chirurgia, ale o bardzo dużej skuteczności. Proces starzenia rozpoczyna się już po 20 roku życia i chociaż jest niewidoczny wymaga pewnych działań zapobiegawczych. Jest to badanie i prewencja czyli pielęgnacja odpowiednio dobranymi kosmetykami zabiegami. W sytuacji kiedy wszelkie metody kondycjonowania i ochrony skóry zawiodą, powinna nastąpić korekcja znamion starzenia skóry przy pomocy metod bezoperacyjnych. Gdy zaś i te okażą się niewystarczające, przychodzi pora na chirurgię plastyczną.