Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna i dermatochirugia

Więcej
Estimed.pl - Gabinet medycyny estetycznej

Chirurgia dziecięca

Więcej

Biorewitalizujące właściwości mezoterapii

Mezoterapia to innowacyjny zabieg, od dziesiątków lat znany i chętnie wykorzystywany w mecydynie. Czym dokładnie jest i na czym polegają jej właściwości rewitalizujące?

Rewitalizacja za pomocą mezoterapii

Działanie mezoterapii opiera się na aplikacji leków wprost w skórę za pomocą bardzo cienkiej igły. W celach rewitalizujących zaczęto ją wykorzystywać ok. 50 lat temu - z czasem zaś zaczęła zyskiwać coraz większą popularność dzięki produkcji coraz to nowych mieszanek leczniczych, za sprawą której możliwe stało się ograniczenie wypadania włosów, likwidacja zmarszczek czy celulitu, a także przywrócenie skórze utraconej elastyczności.

Liczne zalety mezoterapii czynią ją popularnym wyborem w gabinetach medycyny estetycznej. Sprawia ona, że wyglądamy młodziej i bardziej energicznie - dzięki niej znikają bowiem drobne zmarszczki, a skóra jest bardziej nawilżona i pełna życia. Możemy poddać się mezoterapii indywidualnie lub w ramach podkreślenia efektu uzyskanego za pomocą innych zabiegów medycyny estetycznej - np. podczas leczenia nadmiernego wypadania włosów.

Wyróżniamy kilka rodzajów zabiegów biorewitalizujących wykonywanych metodą mezoterapii. Wśród nich wymienić można np. biorewitalizację skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni, która w wyniku zabiegów utraci drobne zmarszczki, a także będzie bardziej nawilżona i elastyczna. Mezoterapia będzie też w tym wypadku działać stymulująco na produkcję kolagenu, kwasu hialuronowego i innych występujących naturalnie w organizmie substancji, które spowalniają procesy starzenia.

Do innych zabiegów przeprowadzanych metodą mezoterapii należy biorewitalizacja ciała, dzięki której pozbędziemy się m.in. rozstępów, blizn czy celulitu. Terapia ta ma również właściwości ujędrniające i działa jak lifting, pomagając nam uzyskać efekt w postaci młodego wyglądu i zdrowej, dobrze odżywionej skóry.

Kto nie może poddać się biorewitalizacji metodą mezoterapii

 

Choć mezoterapia stanowi zabieg nieinwazyjny i nie posiada skutków ubocznych, nie powinny korzystać w niej kobiety w ciąży ani osoby chore na cukrzycę. Do innych przeciwwskazań należą opryszczka, ropne stany zapalne na skórze, uczulenie na poszczególne składniki aplikowanych leków czy skóra naczyniowa, na której w wyniku wstrzykiwania mogą powstawać bliznowce.